P R O F E X

System UV E4C®

E4C to największa dostępną moc z gamy produktów GEW, przeznaczona dla najbardziej wymagających aplikacji utwardzanych promieniami UV. Zapewnie pełne wsparcie przy największych prędkościach drukowania. Zdaje najcięższe testy utwardzania i jest odpowiedni dla aplikacji niskomigracyjnych.

E4C posiada optycznie dostrojone odbłyśniki, które maksymalizują moc utwardzania. Jego cicha praca oraz ma minimalne zapotrzebowanie na powietrze to kolejne atuty. Zintegrowany przełącznik przepływu zapewnia obieg wody przez cały czas, a chłodzone wodą odbłyśniki E4C umożliwiają najwyższą moc UV, przy jednoczesnym zminimalizowaniu przenoszenia ciepła do podłoża, dzięki czemu rozwiązanie to jest bezpieczne dla szerokiej gamy materiałów termoczułych.

E4C zostało zaprojektowane z myślą o szybkiej i łatwej wymianie lamp oraz minimalnych potrzebach konserwacji. Wszystkie wymienne elementy są typu „plug nad play”, a odbłyśniki można czyścić i wymieniać bez ryzyka uszkodzenia uszczelnień. Ponadto niezawodność mechanizmów reflektorów i złączy zapewnia ich przetestowanie podczas miliona operacji.

Urządzenie E4C jest również LED-ready: hybrydowa obudowa lampy jest przystosowana do kaset z lampami łukowymi, E2C lub E4C, czy LED. Ma niewielkie rozmiary, aby pasować do najszerszej gamy maszyn, a wszystkie instalacje E2C można zmodernizować do E4C.

Dlaczego warto wybrać System E4C®?

 

Największa moc

 • Standardowa lampa o dużej mocy do niskomigracyjnych aplikacji
 • Pełne wsparcie najbardziej wymagających zadań i największych prędkości druku
 • Sprawdza się w najtrudniejszych testach utwardzania

Maksymalna produktywność maszyny

 • Technologia szybkiego rozruchu lamp
 • System proaktywnie unika nieplanowanych przestojów
 • Spójne, szybkie utwardzanie
 • Szybka instalacja

Dostępne z wielopunktowym monitoringiem UV

 • Uzyskaj 100% kontroli nad UV dla każdej partii
 • Ulepszona zgodność z europejskimi przepisami dotyczącymi opakowań do kontaktu z żywnością
 • Łatwe sprawdzenie końca żywotności lampy UV

Dostępny z opcją utwardzania w atmosferze gazu obojętnego

 • Umożliwia produkcję papieru silikonowego i opakowań do żywności
 • Spójność procesu jest zapewniona dzięki precyzyjnej kontroli ilości tlenu
 • Rozwiązanie zaprojektowane z myślą o Twojej konkretnej aplikacji

LED ready 

 • Łatwa modernizacja systemu do rozwiązań LED w przyszłości, dzięki wykorzystaniu tego samego hybrydowego zasilacza RHINO ArcLED

Prostota modernizacji

 • Zwarta konstrukcja pozwala na dopasowanie do najszerszej gamy maszyn
 • Możliwość modernizacji wszystkich instalacji E2C do E4C

5 lat gwarancji

 • Zabezpieczenie przed nieplanowanymi kosztami przestojów

Rtęć**

**Warianty lamp dostępne na zamówienie

10.7W / cm²*

*Mierzone w standardowych warunkach laboratoryjnych GEW ze standardową konfiguracją lamp

110mm x 190mm

Powietrze i woda

Dowiedz się więcej

Przeczytaj broszurę na temat systemu E4C®

Zasilanie RHINO

Wysokiej jakości konstrukcja chroni system UV przed uszkodzeniami spowodowanymi nieprawidłowym napięciem, zwarciem do masy, spadkiem faz, skokami napięcia i uderzeniami piorunów.

W przypadku poważnych przerw w zasilaniu system wyłącza się w trybie awaryjnym.

RHINO skonstruowano do pracy w  najtrudniejszych warunkach i przy temperaturach sięgających  40°C.

System jest odporny na kurz, aerozole farb i inne zanieczyszczenia.

Dzięki inteligentnemu zarządzaniu energią pobór prądu jest zrównoważony oraz maksymalnie ograniczono zniekształcenia harmoniczne, zmniejszając zapotrzebowanie na energię.

Niewielkich rozmiarów RHINO Rack może pomieścić do 6 zasilaczy, zapewniając doskonałe chłodzenie, ochronę przed warunkami otoczenia oraz dystrybucję zasilania.

Korzystanie z wbudowanego pakietu usług GEW daje całkowitą pewność, co do niezawodności energoelektroniki GEW i minimalizuje nieplanowane koszty przestojów.

GEW jest jedynym dostawcą systemów UV oferującym tak korzystną gwarancję.

Sterowanie

Dzięki podłączeniu panelu RHINO do Internetu, zaszyfrowane dane o wydajności systemu są przesyłane na żywo do GEW 24/7. Rozwiązanie to zapewnia to najszybszą i najbardziej precyzyjną reakcję na problemy w branży.

Generowane są regularne raporty zawierające szczegóły dotyczące zużycia energii, procent czasu pracy i wydajności. Dziennik zdarzeń w nieprzerwanie rejestruje wykorzystanie systemu i parametry pracy, zapewniając że system działa z najwyższą wydajnością przez cały czas.

Układ sterowania RHINO automatycznie rejestruje zużycie energii i po naciśnięciu jednego przycisku wyświetla na ekranie, pokazując je (w kWh) podczas pracy, trybie czuwania i % czasu produkcji.

Wbudowany pakiet serwisowy regularnie monitoruje i wysyła dane dotyczące wydajności systemu do GEW. Generowany jest raport o stanie systemu, który wskazuje nieprawidłowości wymagające uwagi zanim dojdzie do faktycznej usterki.