P R O F E X

System AreoLED®

AeroLED firmy GEW jest w pełni chłodzonym powietrzem, wysokowydajnym system LED UV do zastosowań w druku, powlekaniu i wykańczaniu przy szerokościach poniżej 600 mm. Nasza unikalna koncepcja chłodzenia powietrzem wykorzystuje pojedynczy, zdalny wentylator do chłodzenia lampy LED czystym, przefiltrowanym powietrzem, eliminując potrzebę stosowania delikatnej elektroniki i głośnych wentylatorów wewnątrz każdego urządzenia. Brak chłodzenia wodnego zmniejsza również koszty i złożoność konstrukcji przy jednoczesnym zwiększeniu niezawodności.

Efektywna konstrukcja optyczna AeroLED umożliwia najniższe zużycie energii spośród wszystkich naszych produktów. Zazwyczaj zapewnia to oszczędność energii na poziomie 50-70% i zwrot inwestycji w nowe maszyny w okresie krótszym niż jeden rok – zapytaj nas o swój indywidualny wskaźnik ROI.

AeroLED zmieni Twój proces kontroli poprzez zapewnienie stabilnego wyjścia UV rok po roku. Wyeliminuj niepewność związaną z lampami UV, reflektorami i mechanizmami kasety, aby zapewnić stałą jakość wydruków z Twojej prasy. Co więcej, AeroLED wykorzystuje te same podstawowe komponenty, co sprawdzony od dawna LeoLED firmy GEW (>2000 zainstalowanych jednostek), więc niezawodność jest gwarantowana od pierwszego dnia.

Podobnie jak wszystkie nasze produkty UV, AeroLED wykorzystuje zasilanie i sterowanie RHINO firmy GEW dla zapewnienia najwyższej niezawodności z zatwierdzonym przez Industry 4.0 zdalnym monitoringiem IoT w standardzie. Posiada również znaną konstrukcję kasety “E2C” firmy GEW, dzięki czemu modernizacja systemu E2C-RHINO wymaga jedynie głowic lamp AeroLED i jednostki filtracyjnej. To sprawia, że AeroLED jest najbardziej przystępną cenowo drogą do druku LED dostępną na całym świecie.

Dlaczego warto wybrać System AeroLED®?

 

  • W pełni chłodzone powietrzem– pojedynczy zdalny wentylator doprowadza czyste, przefiltrowane powietrze do głowic lamp i eliminuje potrzebę stosowania delikatnej elektroniki i głośnych wentylatorów w każdym urządzeniu. Brak chłodzenia wodnego zmniejsza koszty i złożoność przy jednoczesnym zwiększeniu niezawodności.
  • Szybkie utwardzanie– matryca AeroLED o mocy 20 W/cm2 zapewnia wiodącą w branży wydajność dla wszystkich maszyn wąskowstęgowych.
  • Niezawodność procesu– stabilna moc wyjściowa rok po roku eliminuje niepewność związaną z systemami lamp UV i zapewnia stałą jakość wydruków z Twojej maszyny.
  • Te same podstawowe komponenty, co od dawna sprawdzony LeoLED, gwarantują niezawodność od pierwszego dnia.
  • Obniż swoje koszty energii o 50-70%, i  zwrot inwestycji w nowy system w czasie krótszym niż 1 rok
  • Zwolnij moc sieciowądzięki wymaganiom elektrycznym niższym o ponad 50% niż w przypadku konwencjonalnych rozwiązań – 2 systemy AeroLED wymagają tyle samo mocy co 1 system E2C!

395 nm*

*365 nm, 385 nm, i 405 nm dostępne na żądanie

20W / cm²*

* Mierzone w standardowych warunkach laboratoryjnych GEW ze standardową konfiguracją lamp

110mm (szer.) x 190mm (wys.)

N₂ / powietrze

40000 godzin ***

*** Prognoza trwałości użytkowej zgodnie z normami IES LM-80 i IES TM-21

Dowiedz się więcej

Przeczytaj broszurę na temat systemu AreoLED®

Wszechstroność DualTech

AeroLED® można łączyć z technologią utwardzania lampami łukowymi w obrębie tej samej maszyny, z tym samym zasilaniem i sterowaniem RHINO z ustalonymi stacjami drukującymi*

* Kasety z lampami łukowymi i AeroLED nie są wymienne, każda stacja drukująca musi być przystosowana do pracy tylko z jednym typem.

Zasilanie RHINO

Wysokiej jakości konstrukcja chroni system UV przed uszkodzeniami spowodowanymi nieprawidłowym napięciem, zwarciem do masy, spadkiem faz, skokami napięcia i uderzeniami piorunów.

W przypadku poważnych przerw w zasilaniu system wyłącza się w trybie awaryjnym.

RHINO skonstruowano do pracy w  najtrudniejszych warunkach i przy temperaturach sięgających  40°C.

System jest odporny na kurz, aerozole farb i inne zanieczyszczenia.

Dzięki inteligentnemu zarządzaniu energią pobór prądu jest zrównoważony oraz maksymalnie ograniczono zniekształcenia harmoniczne, zmniejszając zapotrzebowanie na energię.

Niewielkich rozmiarów RHINO Rack może pomieścić do 6 zasilaczy, zapewniając doskonałe chłodzenie, ochronę przed warunkami otoczenia oraz dystrybucję zasilania.

Korzystanie z wbudowanego pakietu usług GEW daje całkowitą pewność, co do niezawodności energoelektroniki GEW i minimalizuje nieplanowane koszty przestojów.

GEW jest jedynym dostawcą systemów UV oferującym tak korzystną gwarancję.

Sterowanie

Dzięki podłączeniu panelu RHINO do Internetu, zaszyfrowane dane o wydajności systemu są przesyłane na żywo do GEW 24/7. Rozwiązanie to zapewnia to najszybszą i najbardziej precyzyjną reakcję na problemy w branży.

Generowane są regularne raporty zawierające szczegóły dotyczące zużycia energii, procent czasu pracy i wydajności. Dziennik zdarzeń w nieprzerwanie rejestruje wykorzystanie systemu i parametry pracy, zapewniając że system działa z najwyższą wydajnością przez cały czas.

Układ sterowania RHINO automatycznie rejestruje zużycie energii i po naciśnięciu jednego przycisku wyświetla na ekranie, pokazując je (w kWh) podczas pracy, trybie czuwania i % czasu produkcji.