P R O F E X

System AeroLED®

…najbardziej przystępna droga do druku LED

AeroLED to dużej mocy system UV wykorzystywany przy utwardzaniu druku, powlekaniu i wykańczaniu aplikacji do maksymalnej szerokości  60 cm; jest również kompatybilny z renomowanym systemem ArcLED od GEW. Korzystając z tego samego układu wentylatorów i kanałów wyciągowych, co standardowa konstrukcja E2C, klienci mają całkowitą elastyczność w przełączaniu się między konwencjonalnym utwardzaniem UV a LED na dowolnej stacji. Dzięki dużej redundancji chłodzenia nie ma konieczności stosowania żadnych dodatkowych filtrów, dzięki czemu konserwacja jest dziecinnie prosta, a modernizacja do rozwiązań AeroLED jest jeszcze bardziej opłacalna niż kiedykolwiek wcześniej. Co więcej, każdy klient korzystający z urządzeń zasilających RHINO/RLT firmy GEW może przejść na LED w ciągu kilku godzin, dzięki prostej wymanianie kaset UV  i aktualizacji oprogramowania.

W systemie AeroLED powietrze jest zaciągane przez pojedynczy, centralny wentylator wyciągowy umieszczony z dala od prasy. Nie ma potrzeby stosowania zintegrowanych wentylatorów lub elektroniki w głowicach lamp, eliminując tym samym wysoki poziom hałasu i ryzyko awarii. AeroLED ma tę samą obudowę i podstawowe komponenty LED, co sprawdzone i niezawodne rozwiązania LeoLED od GEW.. Podobnie jak w przypadku LeoLED, głowica lampy ma mocne wodoszczelne uszczelki, które chronią moduły przed wnikaniem zanieczyszczeń i sprawiają, że prace utrzymaniowe są łatwe i bezpieczne. Każdy aspekt projektu został starannie przemyślany, aby zapewnić solidną wydajność i długoterminową niezawodność.

AeroLED umożliwia najniższe zużycie energii ze wszystkich produktów GEW dzięki wydajnej konstrukcji optyki. Zapewnia to oszczędność energii sięgającą 70% w porównaniu do konwencjonalnych systemów utwardzania UV. Oprócz znacznie obniżonych kosztów operacyjnych, przejście na rozwiązania LED jest w stanie zwolnić znaczną ilość mocy sieciowej, która może być z powodzeniem wykorzystana do instalacji kolejnych maszyn i tym samym zwiększeniu zdolności produkcyjnych. Dwa systemy AeroLED mają mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną niż tylko jeden, konwencjonalny system UV oparty na lampach łukowych.

Kolejną zaletą LED jest przewidywalność oraz stabilność promieniowania UV podczas procesu utwardzania. AeroLED zapewnia skokową zmianę w kontroli procesu, zapewniając stabilną wydajność UV rok po roku i eliminuje niepewność związaną z utwardzaniem za pomocą konwencjonalnych lamp UV, reflektorów i mechanicznej konstrukcji kaset, co przekłada się na stałą jakości produkcji. Podobnie jak wszystkie produkty UV firmy GEW, AeroLED wykorzystuje zasilanie i sterowanie RHINO dla zapewnienia najwyższej niezawodności z zatwierdzonym przez Industry 4.0 zdalnym monitoringiem IoT w standardzie.

Dlaczego warto wybrać System AeroLED®?

 

  • W pełni chłodzony powietrzem – Pojedynczy centralny system wentylatorów zapewnia cichą i niezawodną pracę, nie wymaga chillera; wpływa to na znaczne zmniejszenie kosztów inwestycji oraz zużycia energii; brak ciepła wyprowadzanego na prasę lub do pomieszczenia, powietrze może być odprowadzane na zewnątrz.
  • Obniż koszty energii nawet o 70% – zwrot inwestycji w nowy system w czasie krótszym niż 1 rok. Bez ozonu, bez rtęci.
  • Najskuteczniejsze utwardzanie – Duże okno zapewnia maksymalną ekstrakcję promieniowania; najwyższa dawka zapewniona przez dłuższy czas ekspozycji; te same moduły LED, co sprawdzona kasetach LeoLED od GEW.
  • Sprawdzona niezawodność — AeroLED posiada tę samą obudowę i główne komponenty, co LeoLED firmy GEW, co zapewnia sprawdzoną niezawodność; wbudowane czujniki temperatury stale monitorują lampy LED, aby zapewnić bezpieczne, długotrwałe działanie oraz niezawodność.
  • Łatwa konserwacja – Wytrzymałe, wodoodporne uszczelnienie chroni diody LED przed wnikaniem zanieczyszczeń i ułatwia czyszczenie; standardowa konstrukcja kasety firmy GEW ułatwia konserwację;  brak zintegrowanych wentylatorów lub elektroniki w głowicy lampy; solidne radiatory chłodzone powietrzem w kasecie są łatwo dostępne do czyszczenia.
  • Zwolnij moc sieciową dzięki wymaganiom elektrycznym niższym o ponad 50% niż w przypadku konwencjonalnych rozwiązań – 2 systemy AeroLED wymagają tyle samo mocy co 1 system E2C!

395 nm*

*365 nm, 385 nm, i 405 nm dostępne na żądanie

18W / cm²*

* Mierzone w standardowych warunkach laboratoryjnych GEW ze standardową konfiguracją lamp

110mm (szer.) x 190mm (wys.)

Powietrze

Dowiedz się więcej

Przeczytaj broszurę na temat systemu AreoLED®

Wszechstroność ArcLED

ArcLED – You need it, we’ve got it

Rozwiązania ArcLED pozwalają na użycie konwencjonalnej łukowej lampy UV lub modułu LED na tej samej stacji drukującej.

* Kasety ArcLED można szybko i łatwo wymieniać; potrzebny jest tylko klucz imbusowy

Zoptymalizuj swoją prasę dzięki połączeniu konwencjonalnej technologii utwardzania oraz  LED na dowolnej stacji, i uzyskaj najwyższą elastyczność pracy.

Zmodernizuj swoją prasę drukującą w technologię UV LED w mniej niż jeden dzień

Dla użytkowników GEW RHINO i RLT, systemy utwardzania UV mogą zostać zmodernizowane do AeroLED przy minimalnym czasie przestoju poprzez prostą wymianę głowic lamp i modyfikację systemu chłodzenia powietrzem.

Poniższa tabela ilustruje elementy potrzebne do modernizacji AeroLED w oparciu o istniejącą technologię utwardzania UV w Twojej prasie.

Zasilanie RHINO

Wysokiej jakości konstrukcja chroni system UV przed uszkodzeniami spowodowanymi nieprawidłowym napięciem, zwarciem do masy, spadkiem faz, skokami napięcia i uderzeniami piorunów.

W przypadku poważnych przerw w zasilaniu system wyłącza się w trybie awaryjnym.

RHINO skonstruowano do pracy w  najtrudniejszych warunkach i przy temperaturach sięgających  40°C.

System jest odporny na kurz, aerozole farb i inne zanieczyszczenia.

Dzięki inteligentnemu zarządzaniu energią pobór prądu jest zrównoważony oraz maksymalnie ograniczono zniekształcenia harmoniczne, zmniejszając zapotrzebowanie na energię.

Niewielkich rozmiarów RHINO Rack może pomieścić do 6 zasilaczy, zapewniając doskonałe chłodzenie, ochronę przed warunkami otoczenia oraz dystrybucję zasilania.

Korzystanie z wbudowanego pakietu usług GEW daje całkowitą pewność, co do niezawodności energoelektroniki GEW i minimalizuje nieplanowane koszty przestojów.

GEW jest jedynym dostawcą systemów UV oferującym tak korzystną gwarancję.

Sterowanie

Dzięki podłączeniu panelu RHINO do Internetu, zaszyfrowane dane o wydajności systemu są przesyłane na żywo do GEW 24/7. Rozwiązanie to zapewnia to najszybszą i najbardziej precyzyjną reakcję na problemy w branży.

Generowane są regularne raporty zawierające szczegóły dotyczące zużycia energii, procent czasu pracy i wydajności. Dziennik zdarzeń w nieprzerwanie rejestruje wykorzystanie systemu i parametry pracy, zapewniając że system działa z najwyższą wydajnością przez cały czas.

Układ sterowania RHINO automatycznie rejestruje zużycie energii i po naciśnięciu jednego przycisku wyświetla na ekranie, pokazując je (w kWh) podczas pracy, trybie czuwania i % czasu produkcji.