P R O F E X

System LeoLED® Offset

Ponad 5 lat rozwoju produktu wraz z najnowszymi rozwiązaniami LED całkowicie zmieniają ekonomikę utwardzania UV LED. W pełni chłodzony wodą, LeoLED zapewnia o ponad 35% większą dawkę i 40% wyższe natężenie promieniowania, niż poprzednie modele LED UV wyprodukowane przez GEW.

LeoLED Standard to niewielkich rozmiarów 40×100 mm urządzenie chłodzone wodą o bardzo dużych możliwościach integracji, zapewniające pełne dopasowanie systemu do prasy drukarskiej. Kaseta LeoLED charakteryzuje się szerokim oknem promieniowania, które pozwala na maksymalne odprowadzanie światła z lampy i zapewnia maksymalną dawkę UV wydawaną na podłoże.

Podobnie jak wszystkie obecnie produkowane systemy UV od GEW, urządzenia LeoLED są zasilane przez jednostkę RHINO w celu zapewnienia najwyższej niezawodności. Sterowanie odbywa się za pomocą dotykowego Panelu HMI, wyposażonego w intuicyjne oprogramowanie oraz wbudowany zdalny monitoring.

Urządzenie LeoLED Standard dostępne jest również w wersji kasetowej (link do wersji flexo), które również idealnie nadaje się do maszyn offsetowych. Może być produkowana w długościach od 15 cm do 170 cm, oraz ustawiona w tandemie, gdy konieczne są większe szerokości utwardzania.

Dlaczego warto wybrać System LeoLED® Offset?

 

Rozwiązanie pod klucz

  • GEW dostarcza kompleksowe i zintegrowane rozwiązanie do utwardzania UV. Wraz z lampami UV, systemem zasilania, chłodzenia oraz sterowania, GEW zapewnia indywidualnie dopasowany montaż i osłonę świetlną, aby zapewnić bezproblemową integrację z prasą.

Szybsza realizacja

  • Natychmiastowe utrwalanie farb umożliwia błyskawiczne wykończenie i wysyłkę prac. Arkusze można od razu składać, ciąć, oprawiać i przetwarzać, co znacznie skraca czas realizacji i ogranicza produkcję w toku.

Druk bez ograniczeń

  • Farby UV LED umożliwiają drukowanie na prawie wszystkich rodzajach podłoży: PE, PET, PU, papierze syntetycznym itp.; zapewniają większą różnorodność i wartość dodaną produktów dzięki powlekanym i niepowlekanym papierom, tworzywom sztucznym i laminowanym arkuszom.

W przeciwieństwie do tradycyjnych lamp UV, diody LED emitują bardzo mało promieniowania cieplnego IR na podłoże. Pozwala to uniknąć typowych problemów, takich jak wysoka temperatura stosu, zwijania się materiałów termoczułych i utrata wilgoci papieru.

Najwyższa produktywność i spokój ducha

  • Brak ruchomych części zapewnia niskie koszty utrzymania, natomiast brak konieczności wygrzewania / schładzania oznacza mniej przestojów związanych z lampami UV, co przekłada się na lepszą wydajność prasy. Ponadto GEW oferuje do 3 lat gwarancji na lampy LED niezależnie od ilości przepracowanych godzin.

Mniejsze zużycie energii

  • Natychmiastowe włączanie i wyłączanie lamp LED oznacza, że podczas trybu czuwania nie zużywa się energii. Wyższa sprawność elektryczna diod LED i czystość wyjścia UV pozwalają na oszczędności energii przekraczające 70% w porównaniu do H-UV lub systemów suszenia lampami IR.

Koniec z powłokami ochronnymi, proszkowaniem,  odbijaniem

  • Lampa LED natychmiast i w 100% utwardza farby i lakiery UV LED. Wyeliminowane jest odbijanie farby na wykładaniu lub podczas druku dwustronnego, a powłoki ochronne nie są już potrzebne. Proszek zapobiegający odciąganiu nie jest już wymagany, niwelując w ten sposób zanieczyszczenia oraz związane z tym czyszczenie i konserwację maszyny.

Ostrzejszy punkt i żywsze kolory

  • LED zapewnia ostrzejszy punkt, żywsze kolory i lepszą jakość produktu końcowego.

30W / cm²*

*Mierzone w standardowych warunkach laboratoryjnych GEW ze standardową konfiguracją lamp

100mm x 40mm

Dowiedz się więcej

Przeczytaj broszurę na temat systemu LeoLED® Offset

Zasilanie RHINO

Wysokiej jakości konstrukcja chroni system UV przed uszkodzeniami spowodowanymi nieprawidłowym napięciem, zwarciem do masy, spadkiem faz, skokami napięcia i uderzeniami piorunów.

W przypadku poważnych przerw w zasilaniu system wyłącza się w trybie awaryjnym.

RHINO skonstruowano do pracy w  najtrudniejszych warunkach i przy temperaturach sięgających  40°C.

System jest odporny na kurz, aerozole farb i inne zanieczyszczenia.

Dzięki inteligentnemu zarządzaniu energią pobór prądu jest zrównoważony oraz maksymalnie ograniczono zniekształcenia harmoniczne, zmniejszając zapotrzebowanie na energię.

Niewielkich rozmiarów RHINO Rack może pomieścić do 6 zasilaczy, zapewniając doskonałe chłodzenie, ochronę przed warunkami otoczenia oraz dystrybucję zasilania.

Korzystanie z wbudowanego pakietu usług GEW daje całkowitą pewność, co do niezawodności energoelektroniki GEW i minimalizuje nieplanowane koszty przestojów.

GEW jest jedynym dostawcą systemów UV oferującym tak korzystną gwarancję.

Sterowanie

Dzięki podłączeniu panelu RHINO do Internetu, zaszyfrowane dane o wydajności systemu są przesyłane na żywo do GEW 24/7. Rozwiązanie to zapewnia to najszybszą i najbardziej precyzyjną reakcję na problemy w branży.

Generowane są regularne raporty zawierające szczegóły dotyczące zużycia energii, procent czasu pracy i wydajności. Dziennik zdarzeń w nieprzerwanie rejestruje wykorzystanie systemu i parametry pracy, zapewniając że system działa z najwyższą wydajnością przez cały czas.

Układ sterowania RHINO automatycznie rejestruje zużycie energii i po naciśnięciu jednego przycisku wyświetla na ekranie, pokazując je (w kWh) podczas pracy, trybie czuwania i % czasu produkcji.